Portal Bajo.pl poleca:


Zaloguj się
Login

Hasło
» Nie pamiętasz hasła?
» Załóż konto
 
Trening brzucha
Aminokwasy BCAA Odżywki i Suplementy Białkowe odżywki
HMB Kreatyna Kre-Alkalyn Regeneracja stawów
Carbo Gainery Boostery NO Odżywki i Suplementy


12 minut dla mięśni brzucha


Trenuj brzuch wszędzie i zawsze!
Podziękuj Gregowi Zulakowi. W chwili, gdy wydaje się, że powiedziano już wszystko na temat ćwiczeń wszelkich możliwych części ciała, on wysuwa jakąś szaloną teorię, która, choć w zasadzie prosta, albo nie została do końca rozwinięta, albo jeszcze jej nie opisano. Teraz każe nam szlifować mięśnie brzucha siedząc na kanapie przed telewizorem, albo na schodach, czekając, aż dziewczyna upudruje sobie nos. Nazwał to „12-minutowe ćwiczenia mięśni brzucha dla ludzi zajętych, które sprawią, że twoje mięśnie brzucha będą twarde jak skała" Uznaliśmy, że to bzdura. Ale potem spróbowaliśmy... Teraz uważamy to za znakomity sposób wypracowania mięśni brzucha.

Mówię to zawsze, ale powtórzę jeszcze raz: Kulturystyka jest sportem niesprawiedliwym. Dlaczego? Predyspozycje genetyczne w dużej mierze decydują o ostatecznym sukcesie, o tym, na ile skutecznie zbudujesz i wyrzeźbisz swoje ciało. Niezależnie od intensywności treningów i dostosowania diety, ilości odżywek czy wyszukanych suplementów. Nawet mimo dyscypliny psychicznej, możesz wciąż być sflaczały. Z zawiścią patrzysz na kolegę, który nie ma specjalnie ochoty się wysilać, opuszcza treningi i przychodzi do siłowni tylko, gdy ma nastrój, a do tego je byle co. Ale z łatwością buduje sylwetkę, której ty nie osiągniesz nawet za sto lat. No, nie, to niesprawiedliwe! Ale niestety prawdziwe.

http://kulturystyka.bajo.pl/sklep/spal_tluszcz_i_uwidocznij_miesnie_brzucha.JPG

Spójrzmy na sprawę uczciwie. Bardzo, bardzo nieliczni mają genetyczny potencjał, by stać się podobni do Doriana Yatesa, Nassera El Sonbaty'ego czy Paula Dilletta. Ilu facetów w twojej siłowni ma klatkę piersiową czy bicepsy Arnolda, tricepsy czy mięsień czworoboczny Sergia Olivy? Ilu może porównać swoje mięśnie ud do wspaniałych nóg Toma Platza, albo mięśnie najszersze do Tony'ego Pearsona? Kto ma przepiękną symetrię i proporcje Boba Parisa, Franka Zane, Lee Labrady, czy Shawna Raya? Ile pań wygląda jak Cory Everson, Lenda Murray czy Julliette Bergman? Podejrzewam, że niewiele. Bardzo mało osób ma genetyczne uwarunkowania, aby wypracować sobie taką posturę. A nawet jeśli mają - rzadko towarzyszy temu zapał, determinacja i samodyscyplina, jakiej wymaga wielogodzinny trening. Talent nie wystarczy, musi jeszcze być odpowiednie nastawienie.

Załóżmy, że należysz do tych wybranych, którzy mają szansę wypracować sylwetkę mistrza. Aby osiągnąć masę i mięśnie, dzięki którym będziesz mógł wziąć sobie ziemię pod pachę, trzeba zacisnąć zęby. Oczywiście, jakąś tam masę i muskulaturę zbudujesz wykonując zwykłą gimnastykę, na przykład pompki, czy przysiady bez obciążenia, ale jeśli chcesz być naprawdę potężny, musisz pracować z ciężarami, z wielkim, ciężkim żelastwem. Aby budzić podziw na ulicy wystarczy tylko dobra sztanga olimpijska i para ciężkich hantli. Jednak im więcej sprzętu - tym lepiej.

Jeśli więc naprawdę poważnie chcesz zbudować swoje ciało, powinieneś zapisać się do klubu. W ten sposób zyskujesz dostęp do fantastycznego sprzętu, na którym można zbudować mięśnie każdej części ciała. Pomyśl tylko o wszystkich tych zdumiewających ćwiczeniach na maszynach i wyciągach. Dzięki nim wyrzeźbisz swoje ciało i zbudujesz mięśnie klatki piersiowej, czworoboczne, naramienne, bicepsy, tricepsy, przedramiona, czworoboczne, uda i łydki.

A teraz o mięśniach brzucha
To zupełnie inna historia. Choć w siłowniach są wymyślne maszyny do ćwiczenia tej grupy mięśni, nic nie zastąpi starych, dobrych spinów i „odwrotnych brzuszków".

Mięśnie brzucha są jedyną grupą mięśni, które można równie dobrze ćwiczyć poza siłownią. Dzieje się tak dlatego, że nie wymaga to specjalnego sprzętu, a właściwie żadnego sprzętu. Możesz ćwiczyć mięśnie brzucha leżąc na podłodze, siedząc na krześle i oglądając telewizję, albo na ławce w parku, wreszcie na schodach, czekając, aż dziewczyna wystroi się na randkę. Mięśnie brzucha można ćwiczyć wszędzie i zawsze. Nawet za kierownicą samochodu czy pod kołdrą w łóżku. (Materac znakomicie chroni niższe partie pleców, biodra i pośladki - jak stworzony do „brzuszków", „odwrotnych brzuszków" czy unoszeń nóg).

Jest jeszcze coś innego, co czyni mięśnie brzucha wyjątkowymi. To jedyna grupa mięśni, którą trenujemy w celu zmniejszenia masy. W pocie czoła walczymy o każdy centymetr sześcienny ramion, nóg, klatki piersiowej, mięśni grzbietu, czworobocznych, czy naramiennych, ale jeśli chodzi o talię, robimy co możemy, aby była jak najcieńsza. Dlatego mięśnie brzucha to zupełnie co innego. Tutaj wszyscy mamy równe szansę. Wszyscy chcą mieć talię osy. No, prawdę powiedziawszy, często ją mamy. Ta walka jest w połowie wygrana już na starcie.

Bardzo nieliczni zbudują masę taką jak O1iva, Haney, Yates, Sonbaty czy Dillett, niewielu uzyska rzeźbę czy symetrię Labrady, Raya czy Juliette Bergman, ale jeśli chodzi o brzuch, wielu ludzi, niezależnie od płci, nawet zupełnie początkujących, może osiągnąć bardzo wiele, o ile stosują odpowiednią dietę i program ćwiczeń, a także odpowiednią ilość ćwiczeń aerobowych. Sylwetkę na miarę Mr Olympia można osiągnąć dopiero po dziesięciu latach, ale wspaniały brzuch mamy po zaledwie siedmiu miesiącach ciężkich treningów. Vince Gironda twierdzi, że wypracował sobie światowej klasy brzuch dzięki zaledwie sześciotygodniowemu, ciężkiemu treningowi.

Mięśnie brzucha najlepiej ćwiczyć często. Im częściej je trenujesz, tym wyrazistszy jest ich kształt i definicja. W przeciwieństwie do innych grup mięśni. Gdybyś na przykład chciał trenować codziennie mięśnie czworogłowe, wynieśli by cię z sali na noszach. Intensywne treningi mięśni czworogłowych bardzo wyczerpują mięśnie i układ nerwowy. Właściwa regeneracja po intensywnym treningu trwa przynajmniej przez pięć dni. Dolna część grzbietu może regenerować się nawet tydzień, jeśli szczególnie ciężko ćwiczyliśmy martwy ciąg.

Inne grupy mięśni regenerują się szybciej, ale należy je trenować rzadziej, aby zdążyły urosnąć. Ale jeśli chodzi o mięśnie brzucha, przyrost masy może być wręcz niepożądany. Chcesz tylko, żeby były mocne, bez tłuszczu i dobrze zdefiniowane. W mięśniach brzucha znajduje się więcej czerwonych, wolno kurczących się włókien, które wytrzymują tysiące powtórzeń. Treningi mięśni brzucha powinny mieć charakter aerobowy, to znaczy odbywać się nieprzerwanie, aby wywołać, deficyt tlenu, pocenie się i pieczenie mięśni. Lato to okres, kiedy najbardziej chciałoby się mieć wspaniałą talię. Czy to na plaży, czy na pikniku, pragniemy mieć płaski brzuch i ładne mięśnie brzucha. Zakładając, że twoja dieta jest prawidłowa (nie jesz potraw z barów, prawda?) i robisz dużo ćwiczeń aerobowych, aby nasilić spalanie tłuszczu, (wystarczy grać w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę), dołącz tylko trening mięśni brzucha, a efekt będzie znakomity. Trening mięśni brzucha powinien mieć charakter tlenowy ale jednocześnie być krótki i intensywny. Proponuję, abyś ćwiczył brzuch codziennie w siłowni i raz, dwa razy dziennie poza salą ćwiczeń - gdy tylko znajdziesz czas na kilka serii.

W siłowni
Trening mięśni brzucha w siłowni powinien wyglądać następująco:
1. spinanie brzucha – 2 - 4serie, maksymalna ilość powtórzeń
2. odwrotne spinanie brzucha – 3 - 4 serie, maksymalna ilość powtórzeń
3. unoszenie nóg na ławeczce skośnej - 3 - 4 serie, maksymalna ilość powtórzeń
4. wznosy tułowia z leżenia przodem - 3 - 4 serie po 10 -14 powtórzeń
5. skręty tułowia - 3 serie po 100 powtórzeń

Zrób z tych ćwiczeń jeden obwód i rób je jedno po drugim, bez przerw. Gdy skończysz jeden obwód, odpocznij 30 - 60 sekund, po czym powtórz ćwiczenia. Cały trening nie powinien zająć więcej niż 12 minut. Powinieneś mieć odczucie, że w środkowej partii ciała (bez głupich myśli - chodzi o mięśnie) płonie ogień. Możesz powiedzieć: „Ale, ale, wznosy tułowia w leżeniu przodem to ćwiczenie dolnych części mięśni prostowników, a nie mięśni brzucha" Zgoda, ale pomyśl - talia jest też z tyłu! Właśnie w dolnej części pleców.

Przy odwrotnych brzuszkach nogi są cały czas ugięte. Unieś kolana do klatki piersiowej i napnij mięśnie. Potem opuść na pół ugięte nogi dwie trzecie drogi w dół, utrzymując ciągłe napięcie mięśni brzucha. Robiąc unoszenia nóg poruszaj kolana w górę i w dół. Nigdy nie opieraj nóg na podłodze. Skoncentruj się na pracy mięśni brzucha.

Rób skręty na twisterze w „stylu Serge Nubreta": na ugiętych kolanach, z biodrami wysuniętymi do przodu i plecami nieco odchylonymi do tyłu. Wyobraź sobie, że dolne partie ciała masz w gipsie i nie możesz nimi poruszać. Musisz pozostać w miejscu, twarzą ciągle zwrócony do przodu. A skoro nie możesz poruszać ani biodrami, ani głową, to znaczy, że skręt wykonują tylko środkowe partie ciała. Pamiętaj, że biodra mają być wypchnięte do przodu, a tułów odchylony w tył o 15 stopni. Rób skręty raz w jedną, raz w drugą stronę. Poczujesz pieczenie głęboko w mięśniach brzucha i międzyżebrowych, ale nie w mięśniach skośnych. Nie powinieneś czuć nacisku na biodra czy kręgosłup.

http://kulturystyka.bajo.pl/sklep/uwidocznij_miesnie_brzucha_szybciej_niz_inni.JPG

Nie tylko w siłowni.
Trenuj mięśnie brzucha, gdy tylko będziesz w nastroju. Znakomicie możesz robić „próżnię" i napinać brzuch izometrycznie podczas jazdy samochodem. Próżnia to wciąganie brzucha najbardziej, jak tylko się da. Zrób całkowity wydech i wytrzymaj tak przez 10-15 sekund. Wyobraź sobie, że usiłujesz dotknąć pępkiem kręgosłupa. Ćwiczenie wykonuj przynajmniej sześć razy dziennie po 3 serie przez 10 - 15 sekund. W miarę nabierania wprawy staraj się przedłużać próżnię aż do 30 sekund.

Jeśli zaś idzie o napinanie mięśni brzucha, nazwa mówi sama za siebie. Napinaj mięśnie brzucha i wytrzymaj tak licząc do 10 lub 15. Pomoże ci to przy brzuszkach. Ćwiczenie możesz robić wszędzie, gdzie tylko znajdziesz jakiś sprzęt do siedzenia, nawet w samochodzie.

Jest jeszcze jeden rodzaj napinania brzucha. Usiądź na stołku lub ławeczce. Wyobraź sobie, że pracujesz na jednej z tych maszyn do mięśni brzucha w siłowni. Chwyć się za uda, aby było ci łatwiej dźwignąć ciało. Opuść tułów do przodu, napinając zarazem mięśnie brzucha. Nie zapomnij o wciągnięciu brzucha.

Innym praktycznym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest podnoszenie kolan do góry. Ćwicz, gdy tylko masz okazję usiąść na krześle, na ławce czy na schodach. Powiedzmy, że idziesz do kina z dziewczyną. Docierasz pod jej drzwi, a ona, jak przystało na kobietę, spóźnia się. Jest taki piękny wieczór, że decydujesz się poczekać na schodach. „Będę za sekundę" - oznajmia twoja sympatia. Masz więc całe pięć minut. Nie trać czasu! Zrób 2-3 serie unoszeń kolan, ćwicząc dolne partie mięśni brzucha. Usiądź na krawędzi schodów, przytrzymaj się rękoma dla równowagi. Ugnij kolana i unieś je do klatki piersiowej, mocno napinając brzuch. Opuszczając przed sobą nogi nie prostuj ich do końca Zarazem pochyl tułów nieco do tyłu. Upewnij się, że wyciągnięte nogi nie dotykają schodów. Muszą być cały czas uniesione, aby utrzymać stałe napięcie mięśni brzucha. Chodzi o to, aby mocno napinać je za każdym razem, gdy podnosisz kolana do góry. Skończ, gdy panienka w końcu zejdzie na dół.

Ćwiczenie to możesz wykonywać oglądając telewizję, siedząc na kanapie czy na krześle. Ważne jest tylko, abyś uginał nieco kolana i kurczył mięśnie brzucha. Ale nie ćwicz oglądając film z dziewczyną - może zechce przytulić się do ciebie? Pięknie. Zrobicie wspólny trening obwodowy później. W międzyczasie powiedz jej, że będziesz ćwiczył unoszenie kolan przy każdej reklamie (czyli wtedy, kiedy ona pójdzie do łazienki, albo do kuchni.) Jeśli siedzicie przed telewizorem bardzo długo, masz okazję przećwiczyć mięśnie brzucha bardzo gruntownie. Wiesz przecież, jak często puszczają reklamy. W sytuacjach codziennych mamy mnóstwo okazji trenować mięśnie brzucha. Jak to się mówi, chcieć to móc.

Oto jeszcze parę pomysłów:
Rób „brzuszki", „odwrotne brzuszki" i unoszenia nóg na kocu na plaży, w parku czy w lesie. Znakomicie ćwiczy się mięśnie brzucha na miękkiej trawie. Możesz robić je też na dywanie w domu, przed telewizorem. W czasie wycieczki do lasu rób unoszenia kolan w zwisie na gałęzi (Nie zaszkodzi ci przy okazji podciągnąć się parę razy). Możesz ćwiczyć na ścieżce zdrowia w parku czy na plaży (wykorzystaj wysokie drążki, łańcuchy itp).
Na campingu możesz robić brzuszki o prostych nogach ze stopami unieruchomionymi kamieniem lub gałęzią. Można też wykonywać wersję ze stołkiem. Długa gałąź to doskonały przyrząd do skrętów tułowia „w stylu Nubreta.

Wnioski
Trening mięśni brzucha nie musi się odbywać wyłącznie w siłowni. Ćwicz, gdy tylko masz okazję. Może nie zawsze znajdzie się pod ręką ciężka sztanga do ćwiczenia klatki piersiowej czy bicepsów, ale za to brzuch możesz trenować wszędzie i zawsze! Wystarczy chcieć, aby móc!

www.paker.prv.pl
Wasze komentarze

wer11k -at- wp [kropka] pl / 20.05.2007 16:16:27 / 87.207.115.---
tu nic niema o ćwiczeniach na rozgrzewke przed w-fem

wer11k -@- wp [kropka] pl / 20.05.2007 16:17:25 / 87.207.115.---
dodajcie coś na temat ćwiczeń na rozgrzewkę

henry123 (at) op [kropka] pl / 27.05.2007 21:34:23 / 83.26.63.---
POtrzebuje treningu ktury spali brzuch i wyrzezbi go na wakacje czy te cele są do osiągnięcia w tak krótkim czasie

Avatar
Kamil / 27.05.2007 21:50:02 / 195.66.144.60/192.168.16.---

zetomasz -@- wp _kropka_ pl / 20.06.2007 11:17:18 / 83.9.219.---
super

Wirpo [at] inteia _kropka_ pl / 23.06.2007 13:20:21 / 83.3.92.178/192.168.1.---
mam 15 lat a za 3 miesiace bede mial misnie brucha tak uwaza moj trener

domisia14 -at- interia kropka  pl / 31.07.2007 16:30:29 / 87.105.107.---
Nie jestem gruba ale mam wielkie wymagania co do swojego brzucha. Uprawiam taniec nowoczesny ale nie mogę wciąż schudnąć z brzucha... Czy jest jakiś sposób by w krótkim czasie wyrzeźbić sobie piękny brzuszek???? Proszę o radę!!! Jestem zdesperowana....

lontrus at vp kropka  pl / 27.08.2007 10:57:41 / 89.230.139.---
Ja mam odwrotny problem (15lat) jem wszystko czyli ziemniaki kotlety na obiad warzywa owoce tosty pizze i nic jestem chudy jak patyk teraz zaczolem trenowac brzuch i nie wiem od czego zaczac rozgrzewkę (przysiady?? )Potem mam problem z ćwiczeniami bo nie jestem zapisany na silownie bo az strach pomyslec (taki chudzielec na silowni)Podajcie jakies cwiczenia ktore mozna wykonywac w domu proszę

Avatar
Janek / 06.09.2007 21:17:06 / 85.22.13.---
Potrrzebuje opini speczjalisty mam 17 lat i warze prawie 90kg kilo chcem byc kulturyta trenuje kolo 5 lat nie narzekam co do ciala co dalej chcem startowac w zawodach ale nie wiem gdzie kiedy i jak.kontakt nr gg 7592815

shadow444 -@- wp [kropka] pl / 01.10.2007 21:32:57 / 83.168.75.---
Jak wyglada spin i odwrotne brzuszki porsze o odpowiedzz

dsa (at) fg [kropka] co [kropka] uk / 17.10.2007 11:03:07 / 87.207.37.---
O ile wiem w spinie chodzi o to, aby w pozycji leżącej unieruchomić nogi i dolną część tułowia i leżąc na plecach wykonywać maksymalne ruchy głową bardzo mocno napinając brzuch.

silas_p [at] tlen (kropka) pl / 01.11.2007 12:06:37 / 85.198.243.---
Ćwiczenia Izometryczne tak często w dniu nie mogą być wykonywane z racji tego iż brzuch najlepiej jest ćwiczyć dziennie a ćwiczeniami izometrycznymi można wspomóc ale wszystko stopniowo. Najlepsza pora po zakończeniu ćwiczeń siłowych chociaż jedną serie ćwiczenia i w takim razie w późniejszym czasie w dniu. Ćwiczyć dziennie ze starrannością. Ćwiczyć szybko ale dokładnie. Zarówno boczne jak i przednie aktony mięsni brzucha. Idealny program stworzył Bruce Lee. Zapraszam na google grafika wpisać Bruce lee i zobaczycie jakie efekty można dzięki dziennym ćwiczeniom osiągnąć. Po więcej proszę pisać a podpowiem jakie to ćwiczenia. Co zaś się tyczy

tomi1991 -at- vp _kropka_ pl / 13.11.2007 7:43:36 / 83.23.147.---
Polecam na brzuch 6 weidera, kazdy moze cwiczyc i tylko gdzie ma ochote, wydac sie moze glupie ale dziala skutecznie wystarczy wpisac w google szostka weidera i powinno znalesc czytelne instrkcej co do tego :] pozdro

kama100022 -at- wp _kropka_ pl / 24.12.2007 14:15:39 / 87.206.34.---
ja chce wyrzezbic brzuch w 3 miesiące ale nie wiem jak nie chce chodzić na silownie bo nie wiem gdzie tu umnie w poblizu jest (a wogule to sa koszty) piszcie mi na gg 2405884 jak mozna wyrzezbic brzuch nie chodząc na siłownie

wwww [kropka] wanessa1984 [at] interia [kropka] pl / 12.01.2008 17:12:03 / 88.156.96.---
mam 23 lata i duzą nadwage(po zuceniu palenia przytylam przeszlo 10kg),chcialabym sie pozbyc brzucha do wakacji,prosze o pomoc (na siłownie sie nie wybieram bo mi wstyd)mam zamiar kupic sobie ławeczke skosna ale czy to ma sens?prosze o rady od czego powinnam zaczac. wanessa1984@interia.pl z gory dziekuje za razy.pozdrawiam

miko103 (at) o2 (kropka) pl / 22.01.2008 21:21:10 / 83.26.178.---
spróbuj robić brzuszki a po 2-4 tygodniach spróbuj robić szustke wejdera .

slogan12 -at- op [kropka] pl / 14.02.2008 14:15:37 / 195.205.64.---
co mozesz robić w domu pompki załatw sobie drążek do futryny a to ze chudy jestes to zwiekiem i latami treningu przytyjesz w mase miesniowa ja mam 17 lat na siłownie chodze 3 lata i sie nie wstydziełem ćwiczyć bo nie ma czego każdy pd czegos zaczyna

kotlet_16 (at) buziaczek [kropka] pl / 25.02.2008 19:37:00 / 83.28.131.---
no wszystko fajnie tylko jak sie robi "odwrotne brzuszki"??????

kotlet_16 (at) buziaczek (kropka) pl / 25.02.2008 19:39:34 / 83.28.131.---
chce cwiczyc i poszerzyc wszystkie miesnie!!najbardziej mi zalezy na brzuchu...

koniec412 (at) interia _kropka_ pl / 05.03.2008 20:03:02 / 83.26.96.---
mam 16 lat.. jestem facetem .., i mam bardzo odstający brzuch . czyli efekt jojo..nie wiem co mam z tym zrobić aby to zgubić i mies plaski brzuch ..pomóżcie ...

anka1230 [at] wp _kropka_ pl / 12.03.2008 23:56:52 / 83.25.9.---
Po pierwsze 16 lat to nie jestes jeszcze facetem ^_^
Po drugie zaczeles juz cos cwiczyc? Same cwiczenia bez odpowiedniej diety nic nie dzadza ....

bryzekster (at) gmail kropka  com / 17.03.2008 21:37:46 / 85.219.142.---
Czasami 16 latek jest bardziej facetem niż 37latek;-) Testosteronik w tym wieku szaleje, wiec rzeczywiście polecam zrzucanie brzucha. Proponuje ćwiczenia aerobowe- brzuszkami się brzucha nie zrzuca- graj w piłke, biegaj przynamniej 30 min, przyspieszając i zwalniając...

jak_SCHUDNAC_w_miesiac_o [at] poradnik [kropka] pl / 25.04.2008 16:48:05 / 83.10.242.---
mozna miec dobrze zbudowany brzuch i wciaz miec jakis tluszczyk :P

jezeli chcecie schudnac to cwiczenie miesni brzucha to 1/10 sukcesu. 9/10 stanowi bieg, skakanka, rower i cwiczenia ogolnorozwojowe.

codzienne przez 30min robcie kilka przysiadow, bieg w miejscu, mozne skakanka, kilka pajacykow a w ciagu miesiaca gora 2ch nie bedzie sladu po tluszczyku :)

co jest ciekawe 90% ludzi nie musi stosowac zadnej specjlanej diety

kosovo [at] op _kropka_ pl / 05.05.2008 22:20:58 / 91.187.109.---
JEST W TYM TROCHE PRAWDY ALE niektore cwiczenia na brzuch nie moga byc robione po np plecach np po nogach program jest dobry gdyby tylko cwiczyc brzuch!!

tomek _at_ wp kropka  pl / 12.05.2008 11:54:47 / 83.3.252.---
Czesc ludki ;]
Powiem wam ze ja miałem dobrze wyrzeźbiony brzuch, lecz nawet tego widać nie było bo mięśnie były przykryte warstwą tłuszczu :P
Tak jak juz ktos wcześniej napisał ćwiczenia to tylko krok w uzyskaniu dobrej sylwetki. Poza tym ruch i odpowiednia dieta ;)
Pozrdawiam.

energe90 [at] o2 (kropka) pl / 01.06.2008 12:13:51 / 83.16.138.---
Brałem od goscia koks polecam energe90@o2.pl

michal611- -@- op _kropka_ pl / 07.07.2008 15:47:44 / 83.9.33.---
koks to wez sobie na zime zeby ci cieplej bylo b......

dawidbialik -@- op [kropka] pl / 08.07.2008 0:58:23 / 83.22.250.---
Ja kiedyś ćwiczyłem mięśnie brzucha bo w pasie miałem 75 a trzy miesiące pózniej miałem 64 w pasie także warto ćwiczyć i mieć dobrą kondycję

sarencja1992 [at] o2 (kropka) pl / 27.07.2008 18:20:17 / 83.20.87.---
hej!!!Mam 16 lat i jestem dziewczyną!!Jestem szczupła, mam długie nogi niestety nie zbyt wyrazne jest wcięcie w pasie - czy brzuszi, przysiady mi pomogą - plis o odpowiedz i jakies inne rady z góry wszystim dzięi\ki

jocker771 _@_ wp kropka  pl / 30.07.2008 16:41:13 / 91.94.100.---
Jakie wcięcie w talii chciałabyś mieć w wieku szesnastu lat???... Masz jeszcze czas...

magda9323 at wp kropka  pl / 14.09.2008 18:29:05 / 89.76.26.---
nawet matka sie ze mnie śmieje że wyglądam jak w ciąży a przy brzuszkach się za bardzo męcze ... :/

kindziapv -@- buziaczek [kropka] pl / 27.11.2008 9:22:42 / 83.29.169.---
Ja też chce pozbyć się mojego niechcianego brzucha, bo wszyscy sie ze mnie smieja. mam kilka ćwiczen ale nie wiem czy sa dobre jak mozna szybko pozbyc sie brzucha??

dy3ra -at- onet _kropka_ pl / 28.01.2009 17:12:02 / 83.2.104.---
wy tam nic niewiecie

sabbek26 -@- poczta _kropka_ onet _kropka_ pl / 01.02.2009 10:01:05 / 62.141.215.---
wystarczy tylko cwiczyc a nie ciagle sie pyta jakie cwicznia kazdy wie jak cwiczyc bo wszkole na wf bylo wszystko pokazane :)

kumak (kropka) 4 (at) op (kropka) pl / 18.02.2009 20:13:39 / 92.234.156.---
mam takie pytanie czemu w ćwiczeniach 6 weidera czas swiczen nie powinien przekroczyc i tu różnie piszą 25 mni albo 40min

jarekk_16 -@- o2 _kropka_ pl / 03.03.2009 18:39:41 / 83.27.105.---
Ja tam nie biegam ani nic ;p tylko robie:

2 x 40 spięć prostych brzucha
2x 40 przy czym pierwsze 40 na jednym boku a drugie na drugim
1x 40 brzuszkow na przemian na boki
2x40 z podniesionymi nogami
2x30 lezac na plecach, rece pod dupką i podnosze nogi do góry

wnioski : robie to 2 tygodnie rośnie kaloryfer, brzuch jak skała. robie to codziennie i mam 17 lat.

bramkarz181 at wp [kropka] pl / 16.05.2009 6:34:51 / 83.13.166.---
LIPNE JAKIEŚ TE ĆWICZENIA

nikolajew at tlen [kropka] pl / 25.06.2009 18:07:11 / 82.132.136.---
szczerze mowiac wszystkie sposoby o ktorych piszecie sa dobre na miesnie brzucha, tak naprawde nie wazne gdzie i nie wazne jak wazne zeby cwiczyc a do wyboru macie rozne drogi jedne sa latwiejsze inne trudniejsze jedna zajmie wam wiecej czasu inna mniej, jedyne zarzuty do czlowieka ktury pisal artykul teksty typu jak bedziecie koksami z silowni (kalekami zyciowymi) to "bedziecie budzili podziw ludzi na ulicy" - zalosne
powodzenia i wytrwalosci w ciczeniach

pryszczol at wp _kropka_ pl / 26.06.2009 15:52:47 / 83.142.176.---
ja ćwicze raz na tydzień wszystkie partie mięśni przez 3 godziny. efekt? - piękna muskulatura. apropo diety to jem codziennie 3 paczki kotletów sojowych.

kanio49 (at) wp kropka  pl / 14.01.2010 19:27:42 / 95.41.190.---
mam pytanie jak przez krótki czas ćwiczenia pojawią się efekty brzucha

szczepanski_wojtek at interia _kropka_ pl / 14.02.2010 0:20:06 / 83.15.249.181/10.0.0.---
Kupcie ludzie słowniki do ortografii "ktury" przez u otwarte no załamałem sie na pirwszych postach

bancor3 _at_ gmail [kropka] com / 27.03.2010 22:48:33 / 83.11.147.---
ja mam w dupie czy to dziala czynie

male14 _at_ o2 [kropka] pl / 06.06.2010 11:37:59 / 89.78.142.---
witam ;)
czy mógłby mi ktoś rozpisać jakiś trening na mięśnie brzucha, lub polecić jakieś ćwiczenia
mam 20 lat, 77 kg i 177 cm.

niioii22 (at) gmail [kropka] com / 30.06.2010 14:36:32 / 83.5.196.---
@malo14 i wszyscy inni ktorzy by chcieli miec ladnie wyrzezbione miesnie brzucha no to po 1.Robicie caly abs 2 2.Trzymacie Diete(W KAZDYM POSILKU DUZO BIALKA(PELNOWARTOSCIOWEGO)3.JESLI MACIE TROCHE FATU TO REDUKCJA (AEROBY+ DIETA ) 3.Po abs2 robicie a6w. To tak w skruceniu stosujcie to a efekty beda.Dziekuje Dobranoc:)

dawid11554 _@_ gmail _kropka_ com / 02.07.2010 16:21:39 / 79.190.240.---
w domu najprostsze ćwiczenia pompki, brzuszki nogami, przysiady i podciągnięcia na drążku ja tak ćwiczyłem 2 lata przez pierwsze pół roku bez obciążenia a później je zwiększałem ćwiczyłem co 2 dni po 4 serie wszystkiego. Mam 16 lat 42 cm w bicu na sucho zero tkanki tłuszczowej a na brzuchu 6-pak ostatnio kopiłem sobie ławeczkę, sztangę, hantel-ki itp.Nie mam zamiaru wpieprzać koksu i wyglądać jak napuchnięta świnia ;] czeba być tylko wytrwałym

rafal550 at onet [kropka] pl / 02.09.2010 21:26:23 / 95.160.221.---
mam 33 lata wzrost 177cm i waze 123kg jezeli ktos mogl napiac jak skutecznie zrzucic wage bylbym wdzieczny. prosze o pomoc

rafal550 -at- onet (kropka) eu / 02.09.2010 21:30:51 / 95.160.221.---
mam 33 lata wzrost 177cm i waze 123 kg jezeli ktos moglby napisac jak skutecznie zrzucic wage bylbym wdzieczny. prosze o pomoc. poprzedni mail jest bledny

dami-04 -at- o2 kropka  pl / 05.09.2010 12:34:33 / 83.28.130.---
Cze mam pytani mam 16 lat i warze 90kg może ktoś podać plan ćwiczeń w domu na mięśnie brzucha i na triceps bardzo proszę chce rzucić brzuszek :D

spartakus12 (at) op _kropka_ pl / 26.09.2010 20:35:27 / 77.112.169.---
Sadze ze kazdy osobiscie powinien dobierac sobie trening bo kazdy ma inna przemiane materii. Ja robie brzuch co drugi dzien wraz z klatka piersiowa i sadze ze potrzeba tylko czasu i troszke determinacji. Nie zaszkodzi takze jak juz wyzej pisali jakies sporty kondycyjne np. koszykowka itp. Ja mam bardzo szybka przemiane materii i mam problem z przybraniem masy choc bym chcial wazyc troszke wiecej. Mam 189 mniej - wiecej a waze 70 kg i cwicze jakos pol roku. Tak apropo waszej ortografii to ja nie mam pojecia to jakich szkol wy chodziliscie :P. Wytrwalosci wszystkim zycze :)

totka18 -at- o2 kropka  pl / 22.11.2010 18:45:21 / 91.189.220.---
Czesc wszystkim:D
ja cwicze brzuszki, rowerek, skakanka i dieta bez cudów,a działa;p
Chyba wystarczy sie ruszac.
Pozdrawiam:*

kacperflorek -at- interia (kropka) pl / 17.01.2011 22:09:54 / 212.244.20.---
czy ktoś mugłby mi na pisać grafik ćwiczeń na mięśnie brzyha i na biceps
mam 15 lat

adamnau -at- tlen kropka  pl / 21.01.2011 23:33:26 / 77.114.48.---
jestem zdesperowany nieno nie az tak ale moge ćwiczyc jedynie nocami prubowałem robic pompki brzuszki ale bez rezultatów niewiem jak opracować swuj grafik potrzebuje pomocyprosze siłownia nie wchodzi wgre jedynie domowe sposoby prosze o skontaktowanie się ze mną

dkarcz1 _@_ wp (kropka) pl / 12.06.2011 21:48:11 / 77.113.38.---
po co się pytacie jak debile było lepiej na wf cwiczyć a nie !!!

edzia2312 _@_ wp _kropka_ pl / 27.07.2011 13:06:54 / 188.47.183.---
ale z was wszystkich debile, bylo trzeba sie nie obrzerac byle czym tylko jesc regularnie i opanowac sie gdy trzeba a nie teraz narzekacie na swoje sylwetki, sami do tego stanu sie doprowadziliscie, zal mi was, jestescie ciemni jak dziura w moim tylku < lol2 >

tomek600cc [at] o2 kropka  pl / 23.09.2011 15:42:52 / 91.150.165.---
a Pan/Pani na górze równierz inteligęcją nie świeci poniewarz ja mam bardzo dobrą sylwetkę (lat 16, 2 lata treningu) jem co chcę itp a mój 7 letnin brat ma nadwagę poniewarz dużo je a jak je mało to jest głodny więc co ma się głodzić ż eby za 10 lat miał płaski brzuch??
po to są ćwiczenia żeby za małego jeść co sie chcę a potem to zrzucić !!!!!!

tomek600cc _at_ o2 (kropka) pl / 23.09.2011 15:44:56 / 91.150.165.---
z góry sry za błędy (dyslektyk)

jeśli ktoś ma jakieś pytania co do mojego treningu pisać na priv


Informacja  Zarejestruj się lub zaloguj aby nie pisać anonimowo i nie wpisywać kodu
Połącz z Facebookiem
Twój e-mail

Twój komentarz

Przepisz cyferki ;)
Kod